Wersja obowiązująca z dnia

Język migowy

Tłumacz języka migowego on-line (kliknij w obrazek):

W celu ułatwienia kontaktu z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie uruchomiliśmy dla osób głuchych lub słabosłyszących bezpłatną usługę Tłumacza języka migowego on-line. Można z niej skorzystać na dwa sposoby:

  1. podczas wizyty w Sekretariacie przy ulicy Pstrowskiego 28B w Olsztynie  – wystarczy podejść do pracownika Sekretariatu i zgłosić potrzebę skorzystania z usługi Tłumacza języka migowego on-line. Wówczas pracownik naszej firmy połączy się z tłumaczem języka migowego w celu kontynuowania rozmowy;
  2. za pośrednictwem naszej strony lub na stronie tłumacz.migam.org (tłumacz zadzwoni w imieniu osoby niesłyszącej na numer kontaktowy Stacji i przetłumaczy rozmowę) – wystarczy, przy użyciu  komputera PC lub urządzenia mobilnego z systemem Android wyposażonego w kamerę oraz podłączonego do Internetu, kliknąć w  link  Wówczas tłumacz połączy się z pracownikiem naszej Stacji w celu kontynuowania rozmowy. Korzystanie z usługi Tłumacza języka migowego on-line jest możliwe za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej.

W obu przypadkach tłumacz pośredniczy w rozmowie, która odbywa się w czasie rzeczywistym, między osobą głuchą lub słabosłyszącą a pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Usługa Tłumacza języka migowego on-line dostępna w godzinach:
Poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

Pętle indukcyjne:

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie wyposażyła pomieszczenie sekretariatu oraz statystyki medycznej w pętle indukcyjne które przekazują do odbiorcy wzmocniony i ukierunkowany sygnał z mikrofonu mówcy. Niedosłyszący do odbioru sygnału z pętli musi posiadać aparat słuchowy lub procesor dźwięku z opcją cewki telefonicznej (tzw. T-COIL).